DreamHarvesters’ dan haberler!

Gene uzun bir aradan sonra DreamHarvesters cephesinden haberlerle devam ediyoruz!

battle waterloo

Pardon.. Tabii ki savaş bizim tarafımızda bu şekilde ilerlemiyor. Daha çok aşağıdaki gibi diyebiliriz:

🙂

Neyse, bizim taraftaki ilk haber bir süre önce ekip içerisinde yaptığımız bir toplantı sonucu, bir süreliğine mobil oyun sektöründe kendi projelerimizi ertelemiş olmamız. Dışardan bakıldığında mobil oyunlar oldukça kazançlı gibi gözüküyor. Fakat 1 senelik bir geliştirme sürecinden sonra kazandığımız tecrübe aslında işin öyle olmadığını gösterdi.

Bunun birkaç sebebi var:

  1. Çok fazla geliştirici olması(Rekabet)
  2. Kitlenin tüketime çok açık olması ve sadık olmaması
  3. Fark edilebilirlik kavramının çok büyük bir iş gücü gerektirmesi
  4. Özellikle Android' deki cihaz çeşitliliği nedeniyle geliştirmenin zor olması
  5. LanistaWars' un istediğimiz olgunluğa ulaşması.

Maddeleri tek tek açıklamayacağım keza hepsi kendini açıklıyor fakat merak ettiğiniz birşey olursa sormaktan çekinmeyin.

Peki bundan sonra ne yapacağız?

Elbette LanistaWars:

ico4

 

Yaklaşık 2 senedir üzerinde çalıştığımız projemiz. Geçtiğimiz süreçte, gladyatörlerin dünyasını konu alan projede, bir çok büyük değişiklik ve yenilik yaptık. Fakat en baştan beri projeye tam anlamıyla başlamıştık diyemem. Çünkü bir taraftan mobil projelerimize de devam ediyorduk. Fakat geçtiğimiz günlerde gördük ki LanistaWars rakiplerinin seviyesine yaklaştı. Hem yukardaki sebeplerden, hem de LanistaWars' un belirli bir seviyeye gelmiş olmasından dolayı önümüzdeki süreçte bütün ekip olarak LanistaWars üzerinde çalışmaya devam edeceğiz.

Şimdilik bu kadar yeter, bir sonraki gönderimde mobil sektörle ilgili biraz daha ayrıntılı bilgiler ve mobil oyun geliştirmek isteyenler için çeşitli tavsiyeler sunacağım. Kaçırmayın derim:)

Emre.

 

No Comments Yet.

Leave a comment