Yeni eklentiler

Ben size yeni eklentilerden bahsedeceğim ve bu konunun başında tabi ki tavernaya yapılacak olan rpg modülü geliyor. Modülün amacı oyuncuyu tamamen oyun dünyasına sokabilmek ve oyuncunun zihninde kendine özgü bir dünya yaratabilmek olacaktır. İşleyişi nasıl olacak derseniz şöyle anlatayım.

Tavernaya girdiniz. Sizi bir tasvir karşılayacak. Bu betimleme üzerinden aklınızda kendi dünyanızı yaratmanız için elimizden geleni yapacağız. Betimleme yazısının hemen altında yapabileceklerinizi belirten şıklar olacak. Siz o şıklar arasından ilerlerken oyun içerisindeki hazırlanan dünya tamamen sizin ürününüz olacak. Varacağınız yerler sizi avantajlı duruma da dezavantajlı durumlara da sokabilir. Bu yüzden şıkları dikkatli seçmenizi tavsiye ederim 😉 İlerlediğiniz yerler sizi konsüllerle tanıştırabilir. Aynı şekilde bir zengin bir lanistayı borç batağına da sokabilir tabi.

Teknik açıdan düşünürsek bu sistem bize pahalıya mahal olabilir, bu yüzden böyle bir sistemi koymak, son kararın verileceği zamanlarda iptal edilebilir. Hikayenin beslenmesi gerektiğini düşünürsek bir kişinin sürekli hikayeler hazırlaması gerekir. Yani astarı yüzünden pahalıya gelebilecek bir iş bu.

Bakalım ne olacağını göreceğiz. Önümüzdeki günlerde size içeriden haber kaçırmaya devam edeceğim 😉

No Comments Yet.

Leave a comment